Poznaj nasz profesjonalny zespół specjalistów

HEMATOLOG, SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

Lek. med. Agnieszka Skubiszak

Specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych oraz specjalista hematolog.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Aktualnie zatrudniona w Oddziale Hematologii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ul. Dojazd 34 w Poznaniu.

Wieloletnie doświadczenie zarówno w pracy w Oddziale Szpitalnym jak i Poradni Specjalistycznej.

W latach 2002-2007 odbyła specjalizację z chorób wewnętrznych w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Hematologii Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu.

W latach 2010-2012 odbyła specjalizację z hematologii w Oddziale Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, jednocześnie pracując w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Hematologii Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu.

Członek Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów .

Autor i współautor publikacji w dziedzinie hematologii w czasopismach fachowych m.in. „Blood” (tygodnik Amerykańskiego Towarzystwa Hematologów – ASH).

Badacz wielu badań klinicznych m.in. „Ligand” – leczenie chłoniaków skórnych T- komórkowych; „META 3” – agranulocytoza jako rezultat leczenia Metamizolem „SHIRE” – leczenie nadpłytkowości; „RECOVER II” i „REMEDY” – leczenie zakrzepicy żył głębokich; „CELLTRION” – leczenie chłoniaków indolentnych (FL), „POLARIX” – leczenie chłoniaków o wyższym stopniu złośliwości.

W ramach ustawicznego kształcenia zawodowego bierze udział w zjazdach m.in. Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT), Polskiej Szkoły Hematologii, czasopisma Hematologia, Polskiej Grupy Szpiczakowej, Polskiej Grupy ds. Leczenia Białaczek u Dorosłych, Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków  oraz EHA (European Hematology Association).

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem niedokrwistości, zaburzeń krzepnięcia, chorób mieloproliferacyjnych, zespołów mielodysplastycznych, chorób limfoproliferacyjnych, ostrych białaczek.

 

KARDIOLOG

Dr n. med. Marta Walczak

Specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjologii, kardiologii

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Aktualnie zatrudniona w Klinice Chorób Wewnętrznych, Zaburzeń Metabolicznych i Nadciśnienia Tętniczego Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, ul. Szamarzewskiego 84
Posiada doświadczenie w pracy w Oddziale Szpitalnym oraz Przyklinicznej Poradni Zaburzeń Metabolicznych i Poradni Nadciśnienia Tętniczego.

W 2015 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. „Wpływ terapii hipotensyjnej na wybrane markery ryzyka sercowo-naczyniowego u chorych z nadciśnieniem tętniczym”

Wykładowca akademicki- prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jest autorem bądź współautorem publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych.
Członek Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

Zajmuje się m.in. diagnostyką i leczeniem nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, a także zaburzeń gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz otyłości

Duży nacisk kładzie na działania profilaktyczne w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego.

Specjalizację z neurologii oraz naukę zawodu odebrała w Klinice Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego w SPZOZ MSWiA w Poznaniu, pod opieką prof. dr hab. Radosława Kaźmierskiego.

Rozprawę doktorską, pt. „Mózgowy przepływ krwi oceniony ultrasonograficznie i obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, a stan kliniczny pacjentów z udarem niedokrwiennym mózgu” promowaną przez prof. dr hab. Radosława Kaźmierskiego obroniła w 2014r.

Zawodowo realizuje się na kilku płaszczyznach pracując w Klinice Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego w SPZOZ MSWiA w Poznaniu, dyżurując na ostrych dyżurach w szpitalach, udzielając porad w Poradni Neurologicznej oraz prowadząc zajęcia ze studentami.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem dorosłych pacjentów cierpiących na ostre i przewlekłe choroby neurologiczne, bóle głowy, choroby kręgosłupa, chorobę Parkinsona, Alzheimera, padaczkę, stwardnienie rozsiane, stany poudarowe.

Wykonuje także USG Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i przezczaszkowe.


W trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zatrudniony w Oddziale Ortopedii Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu.

Poza oddziałem lekarz Izby Przyjęć i Poradni Ortopedycznej.

W ramach samokształcenia uczestnik szkoleń zarówno objętych programem specjalizacji jak i dodatkowych kursów, m.in. USG narządu ruchu, zachowawczego i operacyjnego leczenia złamań, terapii preparatami regenerującymi.

Zajmuje się m.in. leczeniem zachowawczym i operacyjnym urazów układu kostno – mięśniowego, chorób zwyrodnieniowych i przeciążeniowych stawów.

 

 

Absolwentka kosmetologii I i II stopnia – Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych na kierunku trychologia kosmetologiczno-lecznicza – WSNOZ w Bydgoszczy.

Specjalizuje się w pielęgnacji skóry twarzy i owłosionej głowy zmienionej chorobowo oraz w terapiach kosmetologii healthy-aging.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych konferencjach naukowych i kursach z zakresu trychologii, kosmetologii oraz dietetyki.

Członkini Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. 

Zajmuje się problematyką nadmiernego wypadania włosów, łysienia androgenowego, nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy, przewlekłego łupieżu oraz pielęgnacją skóry objętej łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry, nadmierną suchością i świądem, a także trądzikiem pospolitym, różowatym czy melasmą

ENDOKRYNOLOG

Dr n. med Małgorzata Kałużna

Specjalista chorób wewnętrznych, lekarz w trakcie specjalizacji z endokrynologii, lekarz i nauczyciel akademicki w Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych od 8 lat.

 Specjalizuje się w leczeniu zespołu metabolicznego, otyłości, chorób tarczycy. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem hiperandrogenizmu i zespołu policystycznych jajników, a także podłożem hormonalnym innych zaburzeń miesiączkowania u kobiet.

Diagnostyka i leczenie hipogonadyzmu i niepłodności męskiej. Autorka licznych recenzowanych międzynarodowych publikacji i doniesień zjazdowych. Obroniłą rozprawę doktorską dotyczącą genetycznego podłoża niepłodności męskiej w 2018 r.

Wykonuje badanie utrasonograficzne (USG) tarczycy.

DIETETYK KLINICZNY

Dr n.med. Marta Pelczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Aktualnie zatrudniona w Katedrze i Zakładzie Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych i Dietetyki
Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2019 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. „Biochemiczne, żywieniowe i antropometryczne uwarunkowania zespołu metabolicznego”. Dietetyk z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i dydaktycznym.

Jest autorem oraz współautorem publikacji naukowych, jak również aktywnym uczestnikiem na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, gdzie doskonali swoją wiedzę i umiejętności.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.
Zajmuje się problematyką związaną z żywieniową terapią chorób metabolicznych, m.in. nadmiernej masy ciała (nadwagi i otyłości), cukrzycy, nieprawidłowego stężenia cholesterolu, nadciśnienia tętniczego, a także zaburzeń dietozależnych, w tym chorób układu pokarmowego (zespołu jelita drażliwego, celiakii, refluksu, choroby wrzodowej), chorób układu krążenia, chorób tarczycy, niedokrwistości, niedoborów pokarmowych, zaburzeń odżywiania oraz nietolerancji i alergii pokarmowych, zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci.

Ponadto prowadzi praktykę dietetyczną w zakresie alternatywnych modeli żywienia (m.in. diety wegetariańskiej, wegańskiej), jak również opiekę żywieniową nad kobietami przygotowującymi się do macierzyństwa, w ciąży i okresie laktacji. Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje w zindywidualizowanym poradnictwie dietetycznym.

Recepcja

Rejestratorka CENTRUM MEDYCZNEGO S MED odpowiedzialna za pierwszy kontakt z pacjentem.
Planuje godziny wizyt w dogodnym terminie dla osób chcących skorzystać z porady lekarskiej.
Jestem ambitną, miłą osobą, w razie potrzeby chętnie służę pomocą innym ludziom.